Meghekkelték a MedStar Health informatikai rendszerét március 28-án – írja a Washington Post. A MedStar Health 10 kórházat és több mint 250 járóbeteg szakellátó egységet működtet és több, mint 30.000 embert foglalkoztat Washingtonban.
A rendszerleállás komoly fennakadásokat okozott a betegellátásban, hiszen nemcsak az e-mail rendszer, hanem a teljes betegdokumentáció, vizsgálatkérési lehetőségek és egyéb online funkciók is elérhetetlenné váltak. A sürgősségi ellátást átszervezték, az érintett intézményeknek vissza kellett térniük a papíralapú dokumentációhoz, a gyógyítóknak pedig fontos háttérinformációk nélkül kellett meghozniuk terápiás döntéseket. Az online információcsere hiánya miatt a laboreredmények is késedelemmel érkeztek meg.
A MedStar kríziskezelési és kommunikációs gyakorlatát sok bírálat érte. Bár az intézményvezetőség úgy nyilatkozott, hogy kézben tartják a folyamatokat és a betegellátás zavartalan, az ügyben megszólaló orvosok, nővérek szerint a helyzet komoly betegbiztonsági kockázatot rejt magában és a páciensek is fennakadásokról számoltak be.
Felmerült, hogy a támadás egy olyan speciális „zsarolóprogram” (ransomware) által történt, ami pénzt kér a szolgáltatótól a hálózat feletti kontroll visszakapásáért cserébe, az adatok végleges megsemmisítésével fenyegetőzve. Az Egyesült Államokban több hasonló támadás is történt egészségügyi intézmények ellen az utóbbi időben. Múlt hónapban egy Los Angeles-i kórház 17,000 dollárt fizetett ki rendszerének felszabadításáért. Jelenleg az FBI nyomoz az ügyben.
Forrás: The Washington Post
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.